O mnie

glowa

    Żywieniem i dietetyką interesuję się od lat. Jako dietetyk pracuję ponad 10 lat, a z metodą metabolic balance® już lat 6.
Ukończyłam Technologię chemiczną na Politechnice Rzeszowskiej o specjalności: Analiza Chemiczna w Przemyśle i Środowisku, studium o profilu: Specjalista – Dietetyk oraz studia podyplomowe w zakresie: Dietetyki i Planowania Żywienia (więcej informacji w zakładce dyplomy i certyfikaty). Cały czas aktywnie uczestniczę w kursach, szkoleniach i konferencjach, by solidnie i zgodnie z najnowszą obowiązującą wiedzą połączoną z moim wieloletnim doświadczeniem świadczyć Państwu usługi jak najwyższej jakości. Również, od kilku lat, sama prowadzę wykłady oraz warsztaty. Prowadziłam wiele warsztatów kulinarnych, wykładów i spotkań w szkołach z młodzieżą, edukacyjnych zajęć w przedszkolach, uczestniczyłam w przeróżnych eventach jako wykłądowca, partner i sponsor wydarzeń. Między inymi prowadziłam wykłady dla: Pacjentów chorych na SM (stwardnienie rozsiane) w Szpitalu Specjalistycznym im. św. Rodziny w Rudnej Małej, chorych na NZJ (nieswoiste choroby zapalne jelit) w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie a także wiele innych. Robię to do dziś.

   Ponieważ jestem zwolenniczką stwierdzenia: „najpierw wymagaj od siebie a potem od innych” dlatego w pracy z Pacjentem skupiam się na osiągnięciu celu Pacjenta. Jego cel jest kierunkiem całej mojej pracy. Bardzo ważna jest dla mnie solidność, rzetelność i jakość świadczonych usług. MOJĄ WIZYTÓWKĄ JEST MÓJ PACJENT! Jest to powód dla którego wybieram rzetelne i potwierdzone
medycznie metody i narzędzia pracy w gabinecie. 

  Ponad 10 lat stałego praktykowania w zawodzie dietetyka jeszcze bardziej utwierdziło mnie w tym, że sam jadłospis to tylko wena. By wprowadzić zmiany w sposobie żywienia i własnym wyglądzie na stałe potrzeba czegoś więcej. Dlatego moim głównym i bezkonkurencyjnym narzędziem pracy jest metoda metabolic balance® . Dzięki niej wiem, że tworzę dla Państwa KOMPLETNIE ZINDYWIDUALIZOWANĄ FORMĘ ŻYWIENIA POTWIERDZONĄ MEDYCZNIE, zdrową i bezpieczną. Istotne jest dla mnie wypracowanie u Państwa zmiany podejścia do samego siebie, zmiany sposobu myślenia o diecie, bo to nie dieta spowoduje brak jo-jo, tylko inne myślenie i inne zautomatyzowane działanie. INDYWIDUALNY, SPERSONALIZOWANY PLAN MEDYCZNY metabolic balance ® , to szkielet łączący w sobie plan diety, produktów, ważnych zasad oraz styl życia i postępowania.

 

Doświadczenie pokazuje mi, że liczenie kalorii i ślepego trzymania się reżimu diety nie jest rozwiązaniem. Dodatkowo pragnę podkreślić, że organizm nie wie co to jest kaloria... Organizm odżywia się wartością odżywczą. Tym co i jak jemy sterujemy większością procesów myślenia i pracy naszego organizmu. Zależy mi na zmianie podejścia do życia każdego z moich Klientów. Dążę do tego, by z biegiem czasu, nabierali umiejętności odczytywania potrzeb swojego organizmu i odpowiednio reagowali na te sygnały właściwą dietą, ruchem, pracą i odpoczynkiem. Metoda metabolic balance® jest idealnym wsparciem w tej pracy. Gdy to wszystko stanie się dla kogoś tak oczywiste jak to, że trzeba położyć się spać, jak to że trzeba oddychać to wtedy będę wiedziała, że to co robię ma sens. Wówczas będę mogła mówić, że odniosłam sukces terapeutyczny.

Zapraszam serdecznie, Beata Świstara

dużo owoców